Co wybrać? Gabinet Kosmetyczny czy lekarza chirurgii plastycznej ?

Niestety, na gruncie medycyny kosmetycznej, sytuacja prawna wygląda w Polsce jeszcze gorzej, niż jest to w przypadku psychologii.

Tzw. trenerem rozwoju osobistego może zostać praktycznie każdy, a nieświadomy tego klient często nie zdaje sobie sprawy, że pozwala przeprowadzać na sobie psychoterapię pod innym tytułem. Nie zawsze kończy się to pomyślnie.

Podobnie, nie jest w Polsce uregulowana kwestia listy zabiegów czy urządzeń, które jasno rozdzielałyby uprawnienia lekarza chirurgii plastycznej od, siłą rzeczy zawężonych wówczas, uprawnień kosmetyczki. Czy jednak jest to rzeczywisty powód do ubolewania?

Widzimy przecież i jasną stronę monety: jeśli mamy do czynienia z placówką reklamującą się jako klinika, jest mało prawdopodobne, że widzimy jedynie gabinet kosmetyczny pod przykrywką.

Podobnie, przyjmujący tam lekarz medycyny estetycznej jest lekarzem z prawdziwego zdarzenia, który zwykle informuje na samym wejściu, jak wygląda uwieńczenie jego wieloletniej edukacji w tym zakresie.

Nie umniejszając gabinetom kosmetycznym – nie są one w stanie zaoferować tak bogatej palety usług, jaka w przypadku lekarza jest niemalże kanonem. Jeśli natomiast reklamują się jako równorzędne, tym bardziej sceptycznie powinno się na nie spojrzeć.

Bardzo często – nie generalizując – gabinety kosmetyczne nastawione są dość „hurtowo”. Oferują więc niezwykle tanie zabiegi, by skusić jak najwięcej klientów. W podejściu czysto biznesowym, jest to zrozumiałe.

Co podejrzanie tanie, to również i jakościowo niewystarczające. To zasada uniwersalna, która znajduje zastosowanie także w tej branży. Niska cena – choć rzucająca się w oczy – nie jest kryterium nadrzędnym, choć kosmetyczki często sięgają po taki oślepiający banner.

Oczywiście, zabiegi takie, jak maseczki, pillingi, tudzież relaksujące kąpiele i masaże – wszystko to wchodzi w kompetencje osoby, która bez formalnej edukacji, a jednak z pasją, jest w stanie założyć działalność gospodarczą i świadczyć swoje usługi.

Jest rzadkością, by gabinet kosmetyczny oferował zabiegi bardziej interwencyjne, które naruszają skórę właściwą oraz położoną głębiej tkankę podskórną. Jeśli jednak tak się akurat zdarzy, i okazuje się, że kosmetyczka proponuje np. iniekcję botoksu, czym prędzej powinniśmy brać nogi za pas.

Nie trzeba jednak tak drastycznych przypadków, by stwierdzić, że regularne wizyty u lekarza chirurgii plastycznej, to dobry zwyczaj wszystkich osób, które dbają o swoją urodę i zdrowie skóry. Nie jest to tylko kwestia ryzyka, które w obliczu kliniki jest maksymalnie ograniczone.

To również o wiele większa pewność bardziej trwałych i szybszych efektów wszelkich zabiegów, jakim poddamy się pod okiem specjalisty. Lekarz chirurgii plastycznej, jest jak każdy inny specjalista, z którym wchodzimy we współpracę.

Znając nas indywidualnie od strony swojej specjalności, jest w stanie zaproponować szereg różnych zabiegów, uwzględniwszy także te „lekkie”. Warto więc zaufać klinice – a już szczególnie, jeśli zależy nam na pięknie wspartym zdrowiem. Najważniejsze jednak abysmy zaufali specjaliście , wykształconemu I praktykującemu który perfekcyjnie zna anatomię oraz niuase medycyny – takim jest tylko I wyłącznie lekarz chirurgii plastycznej I estetycznej.

Leave a comment